Konkurence není nepřítel

Občas se mě někdo zeptá, jak řeším konkurenci. Dalo by se říct, že konkurenci neřeším téměř vůbec a rozhodně se nehroutím pokaždé, když vidím hedvábný náramek, který se podobá tomu mému. Ano je pravdou, že na začátku svého tvoření jsem byla lehce rozmrzelá, když jsem objevila něco hodně podobného mému výrobku, ale později jsem si uvědomila, že absolutně nemá smysl se tím zabývat. A zhodnotila jsem, že bude lepší soustředit se na vlastní cestu a vlastní zlepšování.

Dokonce jsem ve stádiu, kdy jsem schopna dejme tomu konkurenční firmě nebo výrobci jejich produkt pochválit.

Jasně, že občas mrknu, kdo a co dělá, ale především sleduji zahraniční výrobce šperků, kteří začínali podobně jako já a nyní mají velmi úspěšné firmy s několika vlastními prodejnami.

Pokud Vám Vaše konkurence vadí, máte s ní problém tak je něco špatně spíš možná na Vaší straně.

A jak se s konkurencí a tzv. kopírovači vyrovnat?


MĚJTE NA PAMĚTI, ŽE:

Ne každý kopíruje se špatným úmyslem. Třeba se jen zamiloval do Vašich výrobků a touží dělat něco podobného nebo dokonce stejného.


Ten kdo kopíruje, nedá do produktu vlastní nápad a dělá to jen proto, že se mu to líbí, chtěl by být jen úspěšný třeba jako Vy tak pravděpodobně dlouho nevydrží. Sami víte, jak je uspět těžké. Kolik je za úspěchem práce a někdy i pádů.


Kdo nemá tvoření v srdci a nedělá své výrobky opravdu a reálně pod v současnosti oblíbeným heslem made with love nemá moc šancí na úspěch a časem se pravděpodobně unaví, ztratí sílu a motivaci.


Skutečný tvůrce nekopíruje a touží vytvořit něco originálního, jedinečného. Něco s jeho rukopisem, něco v čem bude i jeho duše.


Každý máme svoji cestu, své zákazníky. Není potřeba se o ně přetahovat. Pokud Vám konkurence leží v žaludku tak se soustřeďte na vlastní cestu a na péči o zákazníky, které už máte.


Myslete i na to, že není špatné se občas inspirovat. Inspirovat se a danou věc vylepšit, zdokonalit a osvěžit ji svým rukopisem může být v některých případech i

kuprospěchu celého lidstva.


Pracujte na svém jedinečném rukopisu a buďte vždy o krok dál než Vaše konkurence a minimálně o jednu úroveň, raději o dvě výš než ten kdo se Vás snaží kopírovat.


A nikdy se prosím nesnižte k věcem, které se vylučují se slušným chováním a férovým jednáním.

Vaše Petra
20 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now